To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,391 - 5/12/24 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 9,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #87,381 - 5/12/24 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 3,905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,372 - 5/12/24 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | clear |
| Test #87,371 - 5/12/24 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 35,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM991NVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,370 - 5/12/24 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Speed Line USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intenso SpeedLine |
| Class: | USB Flash |
| Test #87,367 - 5/12/24 3:06 am | |
|---|---|
| Score: | 37,548 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,365 - 5/12/24 2:58 am | |
|---|---|
| Score: | 39,258 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,363 - 5/12/24 2:02 am | |
|---|---|
| Score: | 42,411 |
| User: | johnied |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 3ghz pi 5 pci gen3 970 evo plus |
| Test #87,361 - 5/12/24 12:42 am | |
|---|---|
| Score: | 11,129 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi4 |
| Test #87,360 - 5/11/24 11:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,894 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #87,357 - 5/11/24 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM256GDHTNG-8310A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sk |
| Test #87,355 - 5/11/24 9:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 35,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate FireCuda 520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate FireCuda520SSDZP500GM30002 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | FireCuda NVMe Gen3 |
| Test #87,354 - 5/11/24 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,822 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Plextor PX Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Plextor PX-512M9PeG |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #87,353 - 5/11/24 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,256 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-128G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD |
| Test #87,343 - 5/11/24 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,194 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,339 - 5/11/24 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,263 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia mSATA to USB Adapter |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | ASMedia 2115 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Intenso SATA to USB |
| Test #87,338 - 5/11/24 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | tester69420 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | eMMC included with Orange Pi 5 Plus |
| Test #87,336 - 5/11/24 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Pinedrive SSD94 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Pinedrive SSD94-2563CG-PB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,335 - 5/11/24 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,743 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,327 - 5/11/24 11:34 am | |
|---|---|
| Score: | 62,801 |
| User: | NME |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus 500GB Pi5 GeekwormX1001 Case P579 |