To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #80,005 - 2/22/24 3:17 am | |
|---|---|
| Score: | 21,551 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | OrangePI5-NVME-Intergral-Gen3-256G |
| Test #80,004 - 2/22/24 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 9,166 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 1 |
| Test #79,999 - 2/22/24 2:25 am | |
|---|---|
| Score: | 9,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 111 |
| Test #79,998 - 2/22/24 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #79,996 - 2/22/24 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,952 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #79,993 - 2/21/24 11:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung MZVL2256HCHQ-00B00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #79,992 - 2/21/24 11:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,816 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #79,991 - 2/21/24 11:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,255 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #79,990 - 2/21/24 10:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,647 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 111 |
| Test #79,988 - 2/21/24 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,657 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 111 |
| Test #79,987 - 2/21/24 8:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,804 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #79,986 - 2/21/24 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,072 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #79,983 - 2/21/24 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #79,982 - 2/21/24 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,739 |
| User: | test1 |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | test1 |
| Test #79,980 - 2/21/24 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,505 |
| User: | Andy |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Compaq 8510p |
| Device: | SanDisk SSDPLUS1000GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | HP 8510p laptop Core2 2Ghz Sata SSD |
| Test #79,979 - 2/21/24 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,389 |
| User: | GeBe |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston SA400M8 120GB |
| Test #79,978 - 2/21/24 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,860 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #79,976 - 2/21/24 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 4,048 |
| User: | WilliamHJKL |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi 5 / Evo 970 Pro |
| Test #79,974 - 2/21/24 10:31 am | |
|---|---|
| Score: | 7,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | P7H55-V |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial |
| Test #79,973 - 2/21/24 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 897 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |