To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #79,972 - 2/21/24 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | XrayDisk 2.5" SSD |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | XrayDisk 480GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | orange pi zero 3 ssd 480gb xraydisk |
| Test #79,971 - 2/21/24 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 37,563 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | BESSTAR UM340 |
| Device: | Kingston OM8PDP3256B-A01 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #79,970 - 2/21/24 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 6,903 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #79,969 - 2/21/24 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 4,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Constellation HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST16000NM000J-2TW103 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #79,968 - 2/21/24 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 7,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #79,967 - 2/21/24 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #79,966 - 2/21/24 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Hokahay |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 128GB - PI5 |
| Test #79,965 - 2/21/24 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 3,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 111 |
| Test #79,964 - 2/21/24 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 39,072 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #79,962 - 2/21/24 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 10,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd |
| Test #79,961 - 2/21/24 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme micro SDHC A1 UHS-I U3 32 GB on Pi 4 8GB |
| Test #79,960 - 2/21/24 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 8,266 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #79,959 - 2/21/24 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #79,957 - 2/21/24 5:22 am | |
|---|---|
| Score: | 5,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 111 |
| Test #79,955 - 2/21/24 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | qqq |
| Test #79,954 - 2/21/24 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 4,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Ultrafit 256GB on Pi4 Bullseye |
| Test #79,952 - 2/21/24 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 3,256 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 111 |
| Test #79,951 - 2/21/24 4:24 am | |
|---|---|
| Score: | 48,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P5 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P5PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P5 Plus M.2 Series 2TB on Raspberry Pi 5B 1.0 using Geekworm X1001 NVME M2 SSD PIP (PCIe) |
| Test #79,950 - 2/21/24 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 3,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 111 |
| Test #79,946 - 2/21/24 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 4,074 |
| User: | gielo |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB256HAHQ-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RaspberryPi5 8bg with nvme disk 256gb on usb3 |