To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #79,372 - 2/12/24 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,568 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OWC Envoy Pro Mini |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | OWC EnvoyPromini |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PI400 with USB Stick |
| Test #79,371 - 2/12/24 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OWC Envoy Pro Mini |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | OWC EnvoyPromini |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PI400 USB Stick |
| Test #79,370 - 2/12/24 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | PI400 Samsung EVO + 64MB |
| Test #79,369 - 2/12/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi5 with sandisk USB |
| Test #79,368 - 2/12/24 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,199 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #79,365 - 2/12/24 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intenso JAJM300M120C |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #79,364 - 2/12/24 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,051 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #79,362 - 2/12/24 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 12,239 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | QEMU HARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | g |
| Test #79,360 - 2/12/24 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 19,021 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS256GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #79,359 - 2/12/24 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 14,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #79,358 - 2/12/24 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,561 |
| User: | loumartin |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO SD |
| Test #79,357 - 2/12/24 7:17 am | |
|---|---|
| Score: | 2,934 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | QEMU HARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | vpsneu |
| Test #79,356 - 2/12/24 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 10,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | QEMU HARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | vps2 |
| Test #79,353 - 2/12/24 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | AData USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ADATA SD Card on RPI3B |
| Test #79,351 - 2/12/24 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 4,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #79,350 - 2/12/24 5:23 am | |
|---|---|
| Score: | 371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA08G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA08G |
| Class: | C4 |
| Note: | Kingston Canvas slect Plus on Pi 1.1 |
| Test #79,349 - 2/12/24 5:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #79,348 - 2/12/24 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 5,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X300s |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD7SB3Q256G1002 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Random USB3.0 SSD on Pi 4 8GB |
| Test #79,345 - 2/12/24 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 27,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | D3222-B1 |
| Device: | Intenso SATAIIISSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso 240GB High on Q87 SATA |
| Test #79,344 - 2/12/24 2:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,257 |
| User: | hj |
| Brand: | Micro Center SD OEM (CBADS) |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | MicroCenter CBADS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | hjjh |