To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #79,342 - 2/12/24 2:20 am | |
|---|---|
| Score: | 23,848 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Turing Machines RK1 |
| Device: | SKHynix BC511HFM256GDJTNI-82A0A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #79,341 - 2/12/24 2:10 am | |
|---|---|
| Score: | 8,596 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Turing Machines RK1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #79,340 - 2/12/24 2:08 am | |
|---|---|
| Score: | 28,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Turing Machines RK1 |
| Device: | Kingston SNVS500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #79,335 - 2/11/24 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,552 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC Green2.5480GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | mobilepi |
| Test #79,334 - 2/11/24 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC Green2.51000GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | luispi |
| Test #79,332 - 2/11/24 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,180 |
| User: | Gmerol |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SD card -> USB adapter RPI4 4GB version |
| Test #79,331 - 2/11/24 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,364 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card Samsung, PI4 v. 4GB |
| Test #79,329 - 2/11/24 3:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS4TMTS830S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #79,328 - 2/11/24 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,679 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | JMicron USB to NVMe adaptor Wd Blue 500GB |
| Test #79,325 - 2/11/24 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,515 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Test #79,323 - 2/11/24 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,380 |
| User: | mk |
| Brand: | Team MS30 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Team TM8PS7512G |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | asd |
| Test #79,322 - 2/11/24 1:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 532 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #79,321 - 2/11/24 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Test #79,320 - 2/11/24 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 21,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Silicon Power PCIe M.2 NVMe |
| Test #79,319 - 2/11/24 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 4,662 |
| User: | kingston |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #79,318 - 2/11/24 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 17,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Transcend TS2TMTE250S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Trancend 2Tb on Orange Pi 5+ |
| Test #79,316 - 2/11/24 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,236 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #79,314 - 2/11/24 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 5,022 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung FlashDrive Fit |
| Test #79,313 - 2/11/24 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 5,740 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SP M.2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Deck Amp Raspi 4 |
| Test #79,311 - 2/11/24 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card on pi 4 |