To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,011 - 1/5/24 7:20 am | |
|---|---|
| Score: | 8,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 |
| Test #77,010 - 1/5/24 7:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,147 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select (old) 128GB SD on Raspberry Pi 5 |
| Test #77,009 - 1/5/24 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 3,144 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Ultimate 128GB SD on Raspberry Pi 5 |
| Test #77,008 - 1/5/24 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 743 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #77,007 - 1/5/24 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 749 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,006 - 1/5/24 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 2,389 |
| User: | km |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #77,005 - 1/5/24 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 8,265 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #77,004 - 1/5/24 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 51,961 |
| User: | km |
| Brand: | VMware Virtualized Disk |
| Board: | VMware Virtual Platform |
| Device: | VMware Virtualdisk |
| Class: | Virtual |
| Note: | 970 Evo Plus VM |
| Test #77,002 - 1/5/24 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 6,008 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDX480GG25 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #77,001 - 1/5/24 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd pi 4 |
| Test #76,999 - 1/5/24 5:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,886 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #76,998 - 1/5/24 5:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,822 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | O |
| Test #76,997 - 1/5/24 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 16,559 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5B |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orange pi 5 kingspec |
| Test #76,996 - 1/5/24 4:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Test #76,993 - 1/5/24 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,521 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB Extreme2 |
| Test #76,990 - 1/5/24 3:48 am | |
|---|---|
| Score: | 846 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend SDU1 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | dkdkdkdk2 |
| Test #76,988 - 1/5/24 12:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,149 |
| User: | SYmem |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung memory card |
| Test #76,987 - 1/4/24 11:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,193 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #76,986 - 1/4/24 10:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 28,219 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Orange Pi 5 Plus - Mmoment 256G NVME |
| Test #76,985 - 1/4/24 8:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,244 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | OrangePi 5 Plus |