To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #62,223 - 8/25/22 8:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,781 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Shield Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7Shield |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 Shield 1TB |
| Test #62,221 - 8/25/22 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk ExtremeSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro SSD V2 1TB |
| Test #62,213 - 8/25/22 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 128GB M.2 |
| Test #62,185 - 8/24/22 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 7,986 |
| User: | DM |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Transcend Test-1 |
| Test #62,182 - 8/24/22 3:35 am | |
|---|---|
| Score: | 459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | lexar jumpdrive s80 32GB USB Flash drive |
| Test #62,178 - 8/23/22 9:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #62,175 - 8/23/22 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vx500 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Verbatim Vx500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | verbatim 120gb ssd pi3 usb2 |
| Test #62,172 - 8/23/22 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 7,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | arpi4 |
| Test #62,159 - 8/23/22 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 7,507 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #62,152 - 8/22/22 11:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport2627 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Pi4 WD MyPassport HDD |
| Test #62,124 - 8/21/22 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Maxell 32GB USB on Pi 4 |
| Test #62,087 - 8/19/22 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 900 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | FNK GenericMass-Storage |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSD |
| Test #62,077 - 8/19/22 3:12 am | |
|---|---|
| Score: | 6,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk USB 128G x64 |
| Test #62,069 - 8/18/22 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 991 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #62,062 - 8/18/22 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend256GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB Stick BOOT |
| Test #62,026 - 8/17/22 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,883 |
| User: | db |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #62,000 - 8/16/22 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 447 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTSE9 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Kingston DataTraveler2.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk 64 |
| Test #61,992 - 8/15/22 7:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ONN SSD |
| Test #61,981 - 8/15/22 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 7,965 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Portable SSD T5 2TB |
| Test #61,980 - 8/15/22 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 4,711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SKhynix 256GB M.2 SSD using SSK M.2 NVME Enclosure |