To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #61,831 - 8/10/22 2:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SSD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | lsusb -t |
| Test #61,820 - 8/9/22 11:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,488 |
| User: | nibz |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 |
| Test #61,806 - 8/9/22 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 918 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk USB3 |
| Test #61,790 - 8/8/22 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,658 |
| User: | kingofrats |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk ExtremeSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 500gb 1000mb/s |
| Test #61,783 - 8/8/22 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 547 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Cruzer Fit USB Flash Drive 16 Gb on Pi 4 |
| Test #61,740 - 8/6/22 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,477 |
| User: | Lou |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Orico V100256GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Otico_256GB_SSD |
| Test #61,721 - 8/6/22 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 807 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk |
| Test #61,714 - 8/5/22 9:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston model: DataTraveler 3.0 on Pi 4 |
| Test #61,713 - 8/5/22 8:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ICE Cooling tower + mini heat sinks on Pi 4 8GB RAM with USB instead of ssd |
| Test #61,702 - 8/5/22 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 8,258 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Turbo |
| Board: | Link |
| Device: | PNY USB3.2.1FD |
| Class: | USB Flash |
| Test #61,696 - 8/5/22 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 868 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Link |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | [1 |
| Test #61,693 - 8/5/22 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | Capu |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme PRO USB 3.2 Solid State Flash Drive |
| Test #61,674 - 8/4/22 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,898 |
| User: | GreenBanditMZrider |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Green Pi SATA3 SSD via USB |
| Test #61,669 - 8/4/22 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 757 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk USB Mini Thumbdrive |
| Test #61,652 - 8/4/22 12:10 am | |
|---|---|
| Score: | 2,773 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Raspberry 3b+ with Samsung 2TB SSD |
| Test #61,607 - 8/2/22 9:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk at pi400 |
| Test #61,590 - 8/1/22 9:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,224 |
| User: | thoragh |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland Professional SSD on Pi 4 using Kingwin SATA to USB adapter |
| Test #61,576 - 8/1/22 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 872 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Dual Drive Go 64GB USB Type-A/Type-C flash drive model SDDDC3 |
| Test #61,570 - 8/1/22 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 2,093 |
| User: | pedrolonazzo33 |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #61,568 - 8/1/22 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 7,381 |
| User: | sskaz |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland 256GB SSD on Pi 4 |