To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #61,171 - 7/14/22 11:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,332 |
| User: | syohirobo |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #61,170 - 7/14/22 11:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | syohirobo |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #61,169 - 7/14/22 11:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,196 |
| User: | syohirobo |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Test #61,167 - 7/14/22 10:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,054 |
| User: | syohirobo |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #61,150 - 7/14/22 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 8,005 |
| User: | SvenMb |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 2TB on Pi400 |
| Test #61,127 - 7/13/22 1:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 615 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Glide 3.0 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk CruzerGlide3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #61,115 - 7/13/22 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,117 |
| User: | PorridgePi |
| Brand: | Verbatim Store n Go |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Verbatim STORENGO |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 32GB Store n Go USB Flash Drive - Red on Raspberry Pi 4B |
| Test #61,108 - 7/13/22 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 7,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 MU-PC1T0H/WW 1 To - USB 3.2 |
| Test #61,097 - 7/12/22 6:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,933 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo SSD-PUTCN Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 2 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Buffalo SSD-PUTC/N |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | rpi2b-ssd-bench |
| Test #61,013 - 7/9/22 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,813 |
| User: | ll |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | olo |
| Test #61,012 - 7/8/22 8:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #61,011 - 7/8/22 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,962 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #60,999 - 7/8/22 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston Exodia 32GB w/ Raspberry Pi 4 |
| Test #60,997 - 7/8/22 2:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Samus |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Test #60,984 - 7/7/22 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | HDD usb |
| Test #60,982 - 7/7/22 2:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston DataTraveler Kyson 32GB w/ Bullseye 64bit |
| Test #60,965 - 7/6/22 11:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,231 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 128GB Ultra Dual Drive USB Type-C - USB-C, USB 3.1 |
| Test #60,960 - 7/6/22 10:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston 32GB 100 G3 USB 3.0 DataTraveler (DT100G3/32GB) |
| Test #60,955 - 7/6/22 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,637 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 SSD on Pi 4b USB-C to USB-A 3.0 |
| Test #60,945 - 7/6/22 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi Zero W Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk |
| Class: | USB Flash |