To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #59,878 - 5/24/22 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #59,870 - 5/24/22 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 6,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Seagate BACKUP+ |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #59,866 - 5/24/22 1:51 am | |
|---|---|
| Score: | 7,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport264F |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD My Passport 264F on Pi 4 |
| Test #59,863 - 5/23/22 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 377 |
| User: | cenobitedk |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Cruzer 64GB on Pi 4 |
| Test #59,845 - 5/22/22 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 7,900 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd1 |
| Test #59,834 - 5/21/22 2:49 am | |
|---|---|
| Score: | 7,678 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd |
| Test #59,811 - 5/19/22 9:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair Voyager GTX 128GB, Pi400 |
| Test #59,807 - 5/19/22 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,138 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | . |
| Test #59,778 - 5/18/22 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 4,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #59,765 - 5/17/22 9:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 105 |
| User: | zsteinkamp |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | WDC WD40NDZW-11A8JS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Western Digital Elements 2620 via powered USB 3 hub |
| Test #59,757 - 5/17/22 1:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Verbatim Vx500 SSD |
| Test #59,748 - 5/17/22 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 7,967 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 on Pi 4 |
| Test #59,747 - 5/17/22 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 7,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T3 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PortableSSDT3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sasmsung T5 on Pi 4 |
| Test #59,734 - 5/16/22 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd test 1 |
| Test #59,728 - 5/15/22 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Touch Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7Touch |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 1GB on Pi 4 8GB |
| Test #59,712 - 5/15/22 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 7,521 |
| User: | jeduardo211 |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Netac Z Slim 250GB |
| Test #59,706 - 5/15/22 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 850 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Blade |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk CruzerBlade |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Seagte Blue running rpi 4 |
| Test #59,698 - 5/15/22 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #59,696 - 5/14/22 11:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial X8 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Crucial MicronX8SSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #59,681 - 5/14/22 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 8,182 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial X8 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Crucial MicronX8SSD |
| Class: | SSD (Portable) |