To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #59,676 - 5/14/22 4:03 am | |
|---|---|
| Score: | 6,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | My_SSD |
| Test #59,660 - 5/13/22 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,195 |
| User: | onerous |
| Brand: | Crucial X8 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Crucial MicronX8SSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Crucial Portable SSD on Pi 4 Using USB C to USB A Adapter |
| Test #59,654 - 5/13/22 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 556 |
| User: | rb |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB 32 Pi 4 |
| Test #59,635 - 5/12/22 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 602 |
| User: | ggm |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk ultra fit 16GB |
| Test #59,610 - 5/11/22 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 3,322 |
| User: | RPI_STB |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit 64GB on RPI4B at 1.800Mhz |
| Test #59,609 - 5/11/22 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 3,422 |
| User: | RPI_stb |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit 64GB usb stick on PI 4B ver 1.1 |
| Test #59,608 - 5/11/22 3:35 am | |
|---|---|
| Score: | 613 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk USB stick on PI3B |
| Test #59,548 - 5/9/22 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 7,747 |
| User: | mading |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | rpi4 ssd |
| Test #59,540 - 5/9/22 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit |
| Test #59,539 - 5/9/22 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,133 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #59,535 - 5/9/22 3:22 am | |
|---|---|
| Score: | 7,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #59,528 - 5/8/22 10:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung Portable SSD T5 on Pi 400 USB3 |
| Test #59,523 - 5/8/22 12:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,077 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #59,481 - 5/7/22 12:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso SSD Premium on Pi 4 |
| Test #59,479 - 5/7/22 12:20 am | |
|---|---|
| Score: | 6,597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Lexar NS100 256GB |
| Test #59,474 - 5/6/22 1:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #59,467 - 5/6/22 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 8,528 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | KingSpec Z3Plus-120 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #59,461 - 5/6/22 2:27 am | |
|---|---|
| Score: | 4,235 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #59,457 - 5/5/22 9:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Bar 64gb USB 3.1 |
| Test #59,444 - 5/5/22 4:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,646 |
| User: | StormLord |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Patriot LX 32GB SD via usb3 sd reader |