To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #59,195 - 4/26/22 2:04 am | |
|---|---|
| Score: | 456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #59,178 - 4/25/22 7:07 am | |
|---|---|
| Score: | 616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #59,166 - 4/25/22 3:12 am | |
|---|---|
| Score: | 536 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Blade |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk CruzerBlade |
| Class: | USB Flash |
| Test #59,164 - 4/25/22 2:36 am | |
|---|---|
| Score: | 6,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SandForce[287022] |
| Class: | USB Flash |
| Note: | test2 |
| Test #59,161 - 4/24/22 9:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,286 |
| User: | edelman215 |
| Brand: | RIITOP LM915 USB to M.2 NVMe Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | RIITOP LM915 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung 980 Pro on Pi 4 |
| Test #59,160 - 4/24/22 9:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,873 |
| User: | edelman215 |
| Brand: | RIITOP LM915 USB to M.2 NVMe Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | RIITOP LM915 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung 980 Pro on Pi 4 |
| Test #59,158 - 4/24/22 8:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,806 |
| User: | edelman215 |
| Brand: | RIITOP LM915 USB to M.2 NVMe Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | RIITOP LM915 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung 980 Pro on Pi 4 |
| Test #59,144 - 4/23/22 10:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 997 |
| User: | F10 |
| Brand: | AData UV150 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | AData USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Raspberry 4B, Ubuntu 21.10, ADATA USB 3.0, USB 2 port |
| Test #59,140 - 4/23/22 4:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 716 |
| User: | F10 |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Raspberry 4B, Ubuntu 21.10, SanDisk Ultra 3.0 16GB, SDCZ48-016G, USB 3 port |
| Test #59,138 - 4/23/22 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 513 |
| User: | F10 |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Raspberry 3B+, Ubuntu 21.10, SanDisk Ultra USB 3.0 16GB, SDCZ48-016G |
| Test #59,106 - 4/22/22 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #59,081 - 4/22/22 12:33 am | |
|---|---|
| Score: | 7,675 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #59,079 - 4/22/22 12:15 am | |
|---|---|
| Score: | 6,759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision USB Engine SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Hikvision HIKSEMIEngine128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #59,055 - 4/21/22 5:55 am | |
|---|---|
| Score: | 3,559 |
| User: | nibz78 |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Gen USB on Pi4 |
| Test #59,053 - 4/21/22 5:39 am | |
|---|---|
| Score: | 7,227 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #59,042 - 4/21/22 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 5,445 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #59,031 - 4/21/22 1:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #59,020 - 4/20/22 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,151 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Duo 512GB |
| Test #59,019 - 4/20/22 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,124 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | integral usb 3.1 120gb ssd |
| Test #58,990 - 4/19/22 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket Nano |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 Rev 1.0 |
| Device: | Sabrent Rocketnano |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | sabrentrocket nvme 512gb waveshare mini base board + cm4 8gb |