To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #58,983 - 4/19/22 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #58,975 - 4/19/22 3:54 am | |
|---|---|
| Score: | 7,655 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung SSD Extern |
| Test #58,974 - 4/19/22 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 720 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisc ultra 32 GB |
| Test #58,966 - 4/18/22 1:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 753 |
| User: | sebusb |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sebusb |
| Test #58,951 - 4/17/22 7:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo SSD-PG Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Buffalo SI-A0902A001MS |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,894 - 4/15/22 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 7,931 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ADATA SSD |
| Test #58,885 - 4/15/22 3:35 am | |
|---|---|
| Score: | 3,891 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,877 - 4/14/22 4:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 SSD on Pi 4 |
| Test #58,874 - 4/14/22 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,965 |
| User: | jharmon96 |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland Professional 128GB SSD using Inland USB 3.2 Gen 1 to 2.5 SATA III adapter |
| Test #58,868 - 4/14/22 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,685 |
| User: | mading |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd |
| Test #58,866 - 4/14/22 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,958 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #58,859 - 4/14/22 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 6,851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,854 - 4/13/22 4:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,212 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 4.13.2022 |
| Test #58,851 - 4/13/22 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 926 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | M5A88-M |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | PNY USB 3.1 64GB Fit flashdrive on Asus motherboard with Athlon II x2 280 cpu |
| Test #58,835 - 4/13/22 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 4,639 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #58,834 - 4/13/22 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 432 |
| User: | AM |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | noname test 4gb microsd card |
| Test #58,827 - 4/12/22 11:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,110 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY Elite 240GB USB 3.1 Gen 1 on Pi 4 as boot drive |
| Test #58,822 - 4/12/22 9:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,525 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Orico V100256GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Orico GV100 SSD on Pi 4 |
| Test #58,812 - 4/12/22 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 883 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | MicroCenter USB 3.0 32GB |
| Test #58,811 - 4/12/22 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,038 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter[D |