To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #58,663 - 4/7/22 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 5,258 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 240Gb SSD on USB 3 on Pi 400 |
| Test #58,653 - 4/6/22 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland128 |
| Test #58,651 - 4/6/22 9:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland128 |
| Test #58,644 - 4/6/22 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Raspberry P4B, 4GB memory, PNY 3.1 Elite-X Fit |
| Test #58,633 - 4/6/22 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 966 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #58,631 - 4/6/22 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 7,656 |
| User: | jg |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Orico GV100-128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Orico GV100-128gb on Pi 4 using atolla 4port USB Hub |
| Test #58,621 - 4/5/22 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,208 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 1TB |
| Test #58,608 - 4/5/22 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 7,242 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | test |
| Test #58,589 - 4/4/22 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk UltraFit 16GB |
| Test #58,581 - 4/3/22 9:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | CalDigit Tuff Nano Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | CalDigit Tuffnano |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | CalDigit Tuff Nano |
| Test #58,578 - 4/3/22 12:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,957 |
| User: | mading |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | rpi4 ssd |
| Test #58,567 - 4/3/22 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 5,522 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #58,547 - 4/2/22 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 7,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland Professional 240 Gb SSD 3D NAND SATA III |
| Test #58,541 - 4/1/22 4:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,524 - 4/1/22 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 6,963 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | samsung t5 / ntfs-3g |
| Test #58,521 - 4/1/22 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 7,509 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T3 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PortableSSDT3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | samsung t3 / ext4 |
| Test #58,517 - 4/1/22 7:09 am | |
|---|---|
| Score: | 3,931 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #58,515 - 4/1/22 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 7,235 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Trekstor I.GEAR USB SSD Stick |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Trekstor I.GEARUSBSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,493 - 3/31/22 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Manichee |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk usb pi4 |
| Test #58,477 - 3/31/22 1:50 am | |
|---|---|
| Score: | 7,823 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | p3k3 |