To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #58,235 - 3/24/22 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,595 |
| User: | gny |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 500GB on Pi 4 |
| Test #58,231 - 3/24/22 2:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,913 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | USB Speed rPi 4 |
| Test #58,230 - 3/24/22 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 747 |
| User: | BasoFF |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit 1616Gb on Pi4 |
| Test #58,220 - 3/24/22 1:27 am | |
|---|---|
| Score: | 672 |
| User: | BasoFF |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend16GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Transcend JetFlash on Pi 4 |
| Test #58,216 - 3/23/22 6:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,425 |
| User: | FDSw |
| Brand: | Crucial X6 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Crucial CrucialX6SSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Crucial X6 SSD 500GB USB 3.? on Pi 4 4GB |
| Test #58,209 - 3/23/22 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,278 |
| User: | FDSw |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 SSD 500GB USB 3.2 on Pi4 4GB |
| Test #58,202 - 3/23/22 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 7,953 |
| User: | AritzCP |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Dos |
| Test #58,193 - 3/23/22 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 8,061 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingston A400 SSD |
| Test #58,186 - 3/22/22 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,052 |
| User: | Topher |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Newest OS upgrade |
| Test #58,175 - 3/22/22 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 7,402 |
| User: | ninob |
| Brand: | Seagate Expansion+ HDD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | Seagate Expansion+ |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using seagate expansion+ controller |
| Test #58,159 - 3/21/22 4:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,259 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | CorsairGTX |
| Test #58,147 - 3/21/22 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 8,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,138 - 3/21/22 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 967 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Dual Drive Go USB Type-C 512GB |
| Test #58,132 - 3/20/22 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,170 |
| User: | jwgii |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | rpi400 usb ssd |
| Test #58,124 - 3/20/22 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | RIITOP LM915 USB to M.2 NVMe Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | RIITOP LM915 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | evo960 |
| Test #58,118 - 3/20/22 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 7,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Orico V100128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Orico GV100 |
| Test #58,100 - 3/20/22 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 3,756 |
| User: | 11 |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | RK3318 BOX |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ^ 11 |
| Test #58,093 - 3/20/22 3:42 am | |
|---|---|
| Score: | 7,678 |
| User: | ninob |
| Brand: | Seagate Expansion+ HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Seagate Expansion+ |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using Seagate expansion usb controller |
| Test #58,087 - 3/20/22 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 4,876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,073 - 3/19/22 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | rPi |