To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #58,059 - 3/19/22 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 7,271 |
| User: | AritzCP |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Debian 64 bit |
| Test #58,058 - 3/19/22 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,150 |
| User: | rasda |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso Portable SSD 128GB on Pi 4 |
| Test #58,054 - 3/19/22 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 8,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico CN300 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Orico N300-128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | boot |
| Test #58,040 - 3/18/22 11:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,198 |
| User: | Printman_de |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Raspi4 8GB Trekstore 120 GB SSD, Overclock 2000 |
| Test #58,032 - 3/18/22 6:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,301 |
| User: | Maurice |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Ravpower 512gb portable usb-c ssd on PiOS 64bit OC@2.0ghz 8gb Pi4 no swap |
| Test #58,030 - 3/18/22 6:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,809 |
| User: | KlitLika |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Toshiba X10 USBDRV Series (500GB) on Pi 400 @2Ghz Overclock! |
| Test #58,028 - 3/18/22 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,861 |
| User: | ak2 |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | samsung ssd t5 |
| Test #58,025 - 3/18/22 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,391 |
| User: | KlitLika |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Toshiba X10 USBDRV Series (500GB) on a Pi 400 |
| Test #58,020 - 3/18/22 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,012 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk USB ultra |
| Test #58,008 - 3/18/22 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 7,025 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,004 - 3/18/22 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 6,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Unknown |
| Test #57,995 - 3/17/22 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,051 |
| User: | AritzCP |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 64GB USB Debian64bit |
| Test #57,991 - 3/17/22 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,277 |
| User: | AritzCP |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair GTX 2 |
| Test #57,989 - 3/17/22 4:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,425 |
| User: | AritzCP |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair GTX |
| Test #57,956 - 3/17/22 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 7,943 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 Portable SSD on Pi 4B |
| Test #57,955 - 3/17/22 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 5,965 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Unknown |
| Test #57,951 - 3/17/22 12:51 am | |
|---|---|
| Score: | 7,826 |
| User: | dgd |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 on pi 4 4g retropie installed then KGE Plasma desktop |
| Test #57,950 - 3/17/22 12:47 am | |
|---|---|
| Score: | 861 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 64gb Samsung micro fit USB3 |
| Test #57,942 - 3/16/22 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 8,091 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #57,929 - 3/15/22 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 576 |
| User: | etseq97 |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SATA SSD Argone One USB adapter 250GB |