To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #57,927 - 3/15/22 7:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate BACKUP+ |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Crucial M4-256 Gb Generic SATA to USB3 Adapter on Raspbery Pi 4 2Gb |
| Test #57,879 - 3/14/22 9:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,656 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Test #57,863 - 3/14/22 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 9,006 |
| User: | cheezmonkey |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Seagate Expansion Desk controller with SanDisk 500GB SSD and 128GB MicroSD (internal) |
| Test #57,862 - 3/14/22 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Spark |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk CruzerSpark |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Cruzer Spark 32Gb op pi 4 |
| Test #57,850 - 3/14/22 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 613 |
| User: | tylexon |
| Brand: | Silicon Power USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 2 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SP PHD3.0Silicon-Power |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi 2 B, 120GB Toshiba SATA HDD to USB. |
| Test #57,830 - 3/13/22 9:18 am | |
|---|---|
| Score: | 8,160 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport264F |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | new rammm detector |
| Test #57,828 - 3/13/22 1:36 am | |
|---|---|
| Score: | 868 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate Backup Plus Portable Drive on Pi 4 using USB |
| Test #57,816 - 3/12/22 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 8,380 |
| User: | Lou |
| Brand: | SanDisk Extreme 500 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk ExtremePortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk SSD Pi4 8GB |
| Test #57,815 - 3/12/22 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 9,072 |
| User: | smith2255 |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Orico GV100-128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | smith - pi4 |
| Test #57,792 - 3/11/22 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 624 |
| User: | blackbird |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | kingston a400 usb on pi 4 |
| Test #57,775 - 3/11/22 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 8,258 |
| User: | iavka |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Orico GV100-512G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | RasPi4 8GB, USB-SSD ORICO GV100-512G USB3.1 Gen2 Type-C (10Gbps), 512GB |
| Test #57,764 - 3/10/22 10:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Ultra Touch |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | Seagate BUPUltraTouch |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | SanDiskUltraFit32GB |
| Test #57,762 - 3/10/22 5:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,453 |
| User: | Topher |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 Portable overclocked pi 400 |
| Test #57,758 - 3/10/22 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 8,366 |
| User: | Knoesterpitter |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Dogfish SSD M.2 2242 128GB SSD |
| Test #57,748 - 3/10/22 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate Portable |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #57,705 - 3/8/22 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 64GB mSATA on Pi 4 using X855 extension board |
| Test #57,703 - 3/8/22 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 7,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #57,683 - 3/7/22 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,529 |
| User: | Topher |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung Portable SSD T5 500MB |
| Test #57,681 - 3/7/22 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Slim Line USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Intenso Slim |
| Class: | USB Flash |
| Test #57,680 - 3/7/22 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 840 |
| User: | none |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | none |