To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #57,110 - 2/20/22 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 5,144 |
| User: | thilo5 |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd |
| Test #57,109 - 2/20/22 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 3,632 |
| User: | lemonstre |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung BAR Plus 128GB MUF-128BE4 USB Stick on Pi 4 |
| Test #57,101 - 2/20/22 5:17 am | |
|---|---|
| Score: | 6,194 |
| User: | media |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #57,096 - 2/20/22 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 653 |
| User: | ticker |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #57,081 - 2/19/22 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 740 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData UV150 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | AData USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ADATA UV330/32GB USB |
| Test #57,074 - 2/19/22 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,066 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso 3823440 SSD 256GB external SSD on PI 3B |
| Test #57,073 - 2/19/22 1:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | HB9CZV |
| Test #57,042 - 2/18/22 9:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,173 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 Extrnal on Pi 4 USB 3 |
| Test #57,037 - 2/18/22 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Extreme GO 3.2 USB |
| Test #57,027 - 2/18/22 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 9,558 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk ExtremePro55AF |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Test |
| Test #57,024 - 2/18/22 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | WDC WD50NDZW-11A8JS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Elements 5Tb Pi4 |
| Test #57,004 - 2/17/22 11:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,584 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 on Pi 4 |
| Test #56,998 - 2/17/22 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,228 |
| User: | ifightcrime |
| Brand: | Crucial X8 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Crucial MicronX8SSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Crucial X8 1TB SSD on Pi 4 |
| Test #56,981 - 2/17/22 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport0820 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Passport 2Tb |
| Test #56,968 - 2/17/22 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 8,164 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk ExtremePro55AF |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | test |
| Test #56,965 - 2/17/22 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 3,172 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb |
| Test #56,963 - 2/17/22 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk usb |
| Test #56,958 - 2/17/22 4:29 am | |
|---|---|
| Score: | 8,170 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk ExtremePro55AF |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Test |
| Test #56,946 - 2/16/22 9:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB_BOOT_WR_SPEED |
| Test #56,945 - 2/16/22 8:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,575 |
| User: | FJB |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 - 2nd test |