To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #56,945 - 2/16/22 8:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,575 |
| User: | FJB |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 - 2nd test |
| Test #56,944 - 2/16/22 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,003 |
| User: | FJB |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 USB3.2 SSD 500GB |
| Test #56,943 - 2/16/22 7:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion Desktop HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | test |
| Test #56,931 - 2/16/22 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,029 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pi400 sandisk ultrafit 120gb |
| Test #56,929 - 2/16/22 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 6,989 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Pioneer APS-XS03 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Pioneer APS-XS03-240 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pioneer 240GB SSD on Pi 4 |
| Test #56,919 - 2/16/22 8:43 am | |
|---|---|
| Score: | 913 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | a |
| Test #56,918 - 2/16/22 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 8,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 64bit Samsung T5 |
| Test #56,911 - 2/16/22 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 2,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #56,896 - 2/15/22 11:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,963 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Test123 |
| Test #56,880 - 2/15/22 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 892 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #56,870 - 2/15/22 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 9,259 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #56,858 - 2/15/22 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 5,242 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB test |
| Test #56,857 - 2/15/22 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 7,218 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | corsair 259Gb |
| Test #56,829 - 2/14/22 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,222 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate 1TB HDD |
| Test #56,828 - 2/14/22 9:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,072 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #56,806 - 2/13/22 11:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend16GB |
| Class: | USB Flash |
| Test #56,787 - 2/13/22 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Bernd H. |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra USB 3.0 Flash-Laufwerk on pi400 |
| Test #56,785 - 2/13/22 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 6,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Pro Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | PNY PROELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY Pro Elite SSD |
| Test #56,766 - 2/12/22 7:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AGI Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | AGI AGI512GIMED138 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | AGI 512 |
| Test #56,765 - 2/12/22 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,653 |
| User: | MiguelNdeCarvalho |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Silicon Power Ace A55 128GB on DeskPi Pro v2 8Gb |