To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #56,469 - 2/6/22 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 8,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 |
| Test #56,456 - 2/6/22 8:43 am | |
|---|---|
| Score: | 602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #56,452 - 2/6/22 7:20 am | |
|---|---|
| Score: | 7,117 |
| User: | joostfp |
| Brand: | Pioneer APS-XS03 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Pioneer APS-XS03-240 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pioneer external SSD on rasp4 64bit |
| Test #56,444 - 2/6/22 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 7,423 |
| User: | Pioneer on PI4 |
| Brand: | Pioneer APS-XS03 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Pioneer APS-XS03-240 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pioneer External SSD APS-XS03-240 |
| Test #56,409 - 2/5/22 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,984 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | HVM domU |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | AWS D3 |
| Test #56,390 - 2/5/22 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #56,389 - 2/5/22 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 6,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | raspi4wdblueefpen |
| Test #56,387 - 2/5/22 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 7,333 |
| User: | jamo |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | t7 usb |
| Test #56,377 - 2/5/22 5:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,528 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 500GB unknown ssd onPi 4 with Via Sata to usb case |
| Test #56,374 - 2/5/22 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | FNK GenericMass-Storage |
| Class: | USB Flash |
| Test #56,368 - 2/5/22 1:35 am | |
|---|---|
| Score: | 7,402 |
| User: | pbanj |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Emtec X200 Power Plus 256GB mSATA USB-ssd on pi4 8GB |
| Test #56,366 - 2/5/22 1:11 am | |
|---|---|
| Score: | 7,235 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #56,351 - 2/4/22 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Test |
| Test #56,339 - 2/4/22 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,781 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Adata 248GB SSD |
| Test #56,338 - 2/4/22 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Crucial SSD |
| Test #56,304 - 2/3/22 10:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ArgonOne |
| Test #56,303 - 2/3/22 9:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Intel SSD on Pi4 with US3.0 to SATA adapter |
| Test #56,300 - 2/3/22 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,931 |
| User: | asmith |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Orico GV100-128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | fdsf |
| Test #56,299 - 2/3/22 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,105 |
| User: | asmith |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Orico GV100-128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | other |
| Test #56,275 - 2/3/22 3:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,094 |
| User: | asmith |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Orico GV100-128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | orico swap 1gb |