To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #56,251 - 2/3/22 4:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,987 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | A400 |
| Test #56,245 - 2/3/22 2:11 am | |
|---|---|
| Score: | 7,136 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Toshiba portable SSD |
| Test #56,241 - 2/2/22 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk ultra flair 64gb usb3.0 |
| Test #56,235 - 2/2/22 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vx500 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Verbatim Vx500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #56,229 - 2/2/22 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,139 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 2TB on Pi 4 8GB |
| Test #56,188 - 2/1/22 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,703 |
| User: | hapklaar |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 128GB USB on Pi 4B |
| Test #56,181 - 2/1/22 11:18 am | |
|---|---|
| Score: | 7,002 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 Portable SSD* |
| Test #56,164 - 1/31/22 11:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,194 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk sdz410 |
| Test #56,160 - 1/31/22 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,077 |
| User: | vbecas |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk USB3.1 Ultra Fit 32GB on Pi 4 (64 bit) |
| Test #56,152 - 1/31/22 6:09 am | |
|---|---|
| Score: | 6,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi7 Samsung T7 |
| Test #56,137 - 1/30/22 10:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,060 |
| User: | kyleobrien |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Netac 128GB via UGreen Sata 3 Adapter on Pi 4b+ |
| Test #56,117 - 1/30/22 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 7,634 |
| User: | FUGITIVE |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Western Digital Blue SN550 250GB on Pi4 4Gb using Icybox IB-1916M-C32 ASM3242 |
| Test #56,113 - 1/30/22 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 5,854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 Portable on Pi 4 |
| Test #56,096 - 1/29/22 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | integral ssd 240 |
| Test #56,094 - 1/29/22 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate OneTouch SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate OneTouchSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | One touch ssd |
| Test #56,083 - 1/29/22 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 8,237 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Pro Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | PNY PROELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY Pro Elite Gen 2 USB 3.1 Type C External SSD Drive |
| Test #56,073 - 1/29/22 6:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,240 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | HVM domU |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | [A[Bamazon ebs gp3 |
| Test #56,072 - 1/29/22 5:22 am | |
|---|---|
| Score: | 3,059 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung FIT Plus 64GB |
| Test #56,071 - 1/29/22 5:09 am | |
|---|---|
| Score: | 6,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 Pi 4 |
| Test #56,047 - 1/28/22 7:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |