To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #56,033 - 1/27/22 6:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,613 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | KingSpec Z3Plus-120 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingston 120GB |
| Test #56,027 - 1/27/22 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,655 |
| User: | Petter |
| Brand: | SanDisk Ultra Type-C |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraTC |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Ul |
| Test #56,024 - 1/27/22 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,679 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | HVM domU |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Test #55,999 - 1/27/22 4:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,842 |
| User: | Badfoe |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme USB3.0 32GB mounted on USB3 |
| Test #55,959 - 1/25/22 7:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland Premium M.2 NVME 1TB in SSK Enclosure on Pi 4 |
| Test #55,957 - 1/25/22 6:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,129 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit Plus 64GB on Pi 4 |
| Test #55,956 - 1/25/22 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,378 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extrem Pro 128GB SSD on Pi 4 |
| Test #55,955 - 1/25/22 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | K30AD M31AD M51AD |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #55,945 - 1/25/22 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 7,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Emtec X200 External SSD on Pi 400 using USB3 A to USB-C cable |
| Test #55,938 - 1/25/22 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 4,469 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | a |
| Test #55,919 - 1/24/22 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,161 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Cruzer 3.1 |
| Test #55,917 - 1/24/22 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 7,241 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 1GB |
| Test #55,891 - 1/23/22 8:15 am | |
|---|---|
| Score: | 7,679 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Raspi4WD550 |
| Test #55,889 - 1/23/22 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 6,645 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | KingSpec Z3-256 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | kingspec |
| Test #55,880 - 1/22/22 9:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung BAR Plus USB 3.1 32G MUF-32BE3/AM on Ras Pi 4 |
| Test #55,844 - 1/22/22 1:01 am | |
|---|---|
| Score: | 9,700 |
| User: | leppen |
| Brand: | Seagate OneTouch SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | Seagate OneTouchSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #55,820 - 1/21/22 12:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,617 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | AData SD600 USB SSD |
| Test #55,797 - 1/20/22 4:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,510 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ADATA SSD SD600 |
| Test #55,793 - 1/20/22 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB Thumbdrive |
| Test #55,782 - 1/20/22 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 5,743 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk CCSSD plus |