To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #54,883 - 12/31/21 6:23 am | |
|---|---|
| Score: | 426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Blade |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk CruzerBlade |
| Class: | USB Flash |
| Test #54,881 - 12/31/21 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,437 |
| User: | vg65 |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Orico GV100-1T |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | orico nmv |
| Test #54,872 - 12/31/21 12:19 am | |
|---|---|
| Score: | 971 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb2 disk |
| Test #54,824 - 12/30/21 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,246 |
| User: | PiIanZ |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | OCOCOCOCPi3B USB Sandisk Bus 001 Device 004: ID 0781:5588 |
| Test #54,820 - 12/30/21 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 8,819 |
| User: | Plonk |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5. PI400 overclock to 2.0GHz |
| Test #54,807 - 12/30/21 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 7,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,776 - 12/29/21 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,128 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 1B SSD on Pi 4 |
| Test #54,775 - 12/29/21 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,774 - 12/29/21 3:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | tedead |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 64GB USB3.1 Flash Drive |
| Test #54,770 - 12/29/21 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,377 |
| User: | Lazvon |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Kingston UHSIIuSDReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 2GB USB to microSDXC Kingston Canvas React Plus 64GB overclock 2147/850 |
| Test #54,754 - 12/29/21 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 665 |
| User: | N5z |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB 3.2 Sandisk Flashdrive on Pi 400 |
| Test #54,748 - 12/29/21 4:46 am | |
|---|---|
| Score: | 4,262 |
| User: | gazsy |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Adata SP580 SSD |
| Test #54,747 - 12/29/21 4:42 am | |
|---|---|
| Score: | 5,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC WD140EDGZ-11B1PA0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | 14t hdd |
| Test #54,726 - 12/28/21 7:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,114 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | FNK MultipleCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB Stick office choice |
| Test #54,721 - 12/28/21 3:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Touch Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PSSDT7Touch |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 |
| Test #54,715 - 12/28/21 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingfast mSATA 128GB on USB2 adapter |
| Test #54,711 - 12/28/21 11:34 am | |
|---|---|
| Score: | 6,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Transcend on Rasp PI4 Inatek SATA with JMS577-Seagate v00.07.01.02 - No LED working |
| Test #54,709 - 12/28/21 11:31 am | |
|---|---|
| Score: | 6,819 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,701 - 12/28/21 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,215 |
| User: | MUT |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 Samsung Flash Drive FIT |
| Test #54,696 - 12/28/21 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 6,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SE800 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | AData SE800 |
| Class: | SSD (Portable) |