To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #54,479 - 12/23/21 12:24 am | |
|---|---|
| Score: | 9,378 |
| User: | Corale |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pi4@2.1 |
| Test #54,469 - 12/22/21 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,144 |
| User: | Corale |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,461 - 12/22/21 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,826 |
| User: | Corale |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,459 - 12/22/21 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | PowerEdge R210 II |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Test #54,455 - 12/22/21 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,662 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,438 - 12/22/21 4:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | FireSSD RPI4 |
| Test #54,432 - 12/22/21 1:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,241 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData UV150 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | AData USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #54,425 - 12/21/21 8:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Netac SSD on Pi 3 using Segate Backup+ SATA to USB adapter |
| Test #54,422 - 12/21/21 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,112 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Apricorn With 120GB SSD |
| Test #54,419 - 12/21/21 7:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,039 |
| User: | Akyhne |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston Datatraveler Kyson 64GB on Pi 4 using USB 3 port |
| Test #54,406 - 12/21/21 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,403 - 12/21/21 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG EX500 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | AData XPGEX500 |
| Class: | USB Flash |
| Test #54,399 - 12/21/21 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,503 |
| User: | Kyle |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Netac SSD 128GB on Pi 4b+ |
| Test #54,387 - 12/21/21 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Kyle |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Arcanite USB 3.0 on Pi 4b+ |
| Test #54,385 - 12/21/21 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 7,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Raspi 4 mit 128 GB SSD |
| Test #54,384 - 12/21/21 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 5,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso Premium SSD 128GB on Pi 4 8GB, fix USB 3.0 with deacitvated UASP |
| Test #54,374 - 12/20/21 7:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 |
| Test #54,361 - 12/20/21 2:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,775 |
| User: | Corale |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,353 - 12/20/21 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,312 |
| User: | Corale |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi4Samsung10k |
| Test #54,346 - 12/20/21 9:20 am | |
|---|---|
| Score: | 5,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |