To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #53,498 - 12/4/21 10:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,714 |
| User: | ArkB |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Portable SSD 1TB on RPi 4 |
| Test #53,481 - 12/4/21 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 7,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | NeTac ZSlim 250GB |
| Test #53,477 - 12/4/21 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 836 |
| User: | DieMitchell |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pi 4 kingston 3.0 usb |
| Test #53,461 - 12/4/21 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 5,949 |
| User: | klein0r |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingdata 128GB SATA SSD via EasyULT USB3 Adapter |
| Test #53,460 - 12/4/21 6:08 am | |
|---|---|
| Score: | 8,402 |
| User: | sucuk |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | KingSpec Z3-120 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | chinaSSD-Booster |
| Test #53,453 - 12/4/21 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 7,276 |
| User: | sucuk |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | KingSpec Z3-120 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | chinaSSD4 |
| Test #53,437 - 12/3/21 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 749 |
| User: | swm |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Flair USB3.0 32GB Ubuntu 20.10 pi4 |
| Test #53,436 - 12/3/21 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #53,434 - 12/3/21 3:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,301 |
| User: | HankB |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland 240GB SATA SSD on Eluteng adapter on USB3 port using UAS driver |
| Test #53,414 - 12/3/21 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 3,834 |
| User: | swm |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 128GB - RaspberryPiOS 32 bullseye Pi4 |
| Test #53,403 - 12/3/21 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 3,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit Plus 64GB USB Flash Drive |
| Test #53,388 - 12/2/21 7:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,205 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z1 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | KingSpec Z1-256 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | KingSpec Z1 240GB on Pi4 USB3 |
| Test #53,374 - 12/2/21 12:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso Portable SSD Premium Edition 128GB |
| Test #53,369 - 12/2/21 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport2627 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | wd passport 5tb |
| Test #53,365 - 12/2/21 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 6,542 |
| User: | Uhwah |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Portable SSD (non Extreme) and Raspberry Pi 4 |
| Test #53,364 - 12/2/21 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #53,362 - 12/2/21 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 8,302 |
| User: | heater |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung SSD T5 512G |
| Test #53,356 - 12/2/21 1:42 am | |
|---|---|
| Score: | 7,188 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vx500 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Verbatim Vx500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | VERBATIN Vx500 SSD |
| Test #53,354 - 12/2/21 12:22 am | |
|---|---|
| Score: | 6,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | KingFast F6 PRO 120 GB Sata III using Generic Sata to USB adaptor 13fd:5900 Initio Corporation External |
| Test #53,334 - 12/1/21 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 897 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | FNK GenericMass-Storage |
| Class: | USB Flash |