To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #52,818 - 11/20/21 2:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,163 |
| User: | mit-ph-PIOS SDXC |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | RPi 4 B 4GB with PiOS 11 (bullseye) auf USB SDXC Reader mit 64 GB Class 10 Scandisk SDXC Card |
| Test #52,807 - 11/19/21 4:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 819 |
| User: | ArkB |
| Brand: | SanDisk Cruzer Glide 3.0 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk CruzerGlide3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Cruzer Glide 3.0 32GB on Raspberry Pi 4 8GB |
| Test #52,767 - 11/19/21 6:44 am | |
|---|---|
| Score: | 580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDiskUSB |
| Test #52,766 - 11/19/21 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pi4 with crappy sandisk |
| Test #52,761 - 11/19/21 1:59 am | |
|---|---|
| Score: | 8,142 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #52,755 - 11/18/21 10:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,243 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung 128GB USB3.0 |
| Test #52,752 - 11/18/21 6:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 64GB USB |
| Test #52,730 - 11/18/21 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 7,587 |
| User: | mit-ph-pios |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ScanDisk Extreme 500 SSD using USB 3.0 Port RPI 4 |
| Test #52,705 - 11/17/21 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,079 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Ultra Touch |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Seagate BUPUltraTouch |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Silicon Power 256GB SSD 3D NAND TLC A58 on Pi 4 using seagate SATA to USB adapter |
| Test #52,703 - 11/17/21 3:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | WDC WD20SDRW-11VUUS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Western Digital EasyStore via USB Port |
| Test #52,699 - 11/17/21 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Glide 3.0 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk 1CruzerGlide |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Cruzer Glide 3.0 via USB Port |
| Test #52,698 - 11/17/21 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 857 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk 1\x27Cruzer |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 32GB USB Flash Drive |
| Test #52,697 - 11/17/21 3:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 765 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | FNK MassStorageDevice |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SDCard/USB Simple Adapter to Pi 4 USB slot |
| Test #52,669 - 11/17/21 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 6,801 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | KingSpec Z3-128 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #52,659 - 11/17/21 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 8,987 |
| User: | Caxton Pi |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 2100 core 750 |
| Test #52,658 - 11/17/21 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 9,364 |
| User: | Caxton Pi |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 2100 core 750 |
| Test #52,649 - 11/16/21 5:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,761 |
| User: | pity_dis_foo |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ADATA SD600Q with storage quirks on Pi4B |
| Test #52,631 - 11/16/21 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 5,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ADATA SD600Q Pi4 Ubuntu 21.10 C0T 1800MHz |
| Test #52,625 - 11/16/21 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 4,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ADATA SD600Q Pi4 Ubuntu 21.10 |
| Test #52,624 - 11/16/21 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 5,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ADATA SD600Q Pi400 bullseye |