To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #52,624 - 11/16/21 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 5,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ADATA SD600Q Pi400 bullseye |
| Test #52,609 - 11/16/21 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 5,821 |
| User: | Ivo12s |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Micron mSATA SSD 64GB on RPi 4B direct USB 3.0 box and new bootdriver |
| Test #52,606 - 11/16/21 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 909 |
| User: | tedclon |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #52,595 - 11/15/21 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | klhk |
| Test #52,590 - 11/15/21 7:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport0827 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | passportultra |
| Test #52,586 - 11/15/21 4:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,203 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport0827 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #52,584 - 11/15/21 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 256GB USB3.2Gen1 on RasPi4 |
| Test #52,570 - 11/15/21 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 7,390 |
| User: | BenBtg |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Netac |
| Test #52,569 - 11/15/21 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 6,838 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #52,554 - 11/14/21 11:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,520 |
| User: | Stryxus |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung SFlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #52,537 - 11/14/21 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 6,068 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #52,521 - 11/13/21 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,638 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston with generic SATA-USB in USB2.0 |
| Test #52,510 - 11/13/21 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,103 |
| User: | cwaters13 |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair Flash Voyager GTX 128GB USB 3.1 Premium Flash Drive on Pi4 using usb3 |
| Test #52,509 - 11/13/21 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingdian SSD |
| Test #52,507 - 11/13/21 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Corp. Ultra Flair |
| Test #52,505 - 11/13/21 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland 240GB |
| Test #52,487 - 11/12/21 9:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme 500 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk ExtremePortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk 500Mb external SSD |
| Test #52,485 - 11/12/21 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #52,474 - 11/12/21 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #52,452 - 11/11/21 11:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,240 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |