To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #51,674 - 10/26/21 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 2,776 |
| User: | scepi |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport261B |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Verbatim 500GB SSD USB3 |
| Test #51,665 - 10/26/21 5:47 am | |
|---|---|
| Score: | 4,634 |
| User: | SO |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY SSD on Pi4 |
| Test #51,655 - 10/25/21 9:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #51,643 - 10/25/21 12:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 973 |
| User: | Rplink3r |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend64GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Transcend64Gb |
| Test #51,639 - 10/25/21 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 825 |
| User: | Rplink3r |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend64GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Transcend 64Gb usb key |
| Test #51,612 - 10/25/21 12:10 am | |
|---|---|
| Score: | 534 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Glide CZ60 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk CruzerGlide |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ? |
| Test #51,610 - 10/24/21 8:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,037 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #51,579 - 10/23/21 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,926 |
| User: | George20191 |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland Professional 1TB SSD 3D NAND (Micro Center SKU 779405) on StarTech USB3S2SAT3CB Sata to USB adapter running on Raspberry Pi 4 (4GB RAM) |
| Test #51,572 - 10/23/21 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,488 |
| User: | metahost |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 SSD on Pi 4 |
| Test #51,540 - 10/22/21 5:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso SSD on Pi 4 |
| Test #51,520 - 10/22/21 2:25 am | |
|---|---|
| Score: | 9,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram HL100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Goodram SSDPR-HL100-256 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Goodram 256GB |
| Test #51,507 - 10/21/21 3:22 am | |
|---|---|
| Score: | 930 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #51,496 - 10/20/21 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,910 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 SSD on Pi 4 |
| Test #51,484 - 10/20/21 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,220 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | KingDian TYPEC120GBPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #51,447 - 10/19/21 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,779 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | MINIPC PB50 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #51,444 - 10/19/21 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | MINIPC PB50 |
| Device: | WDC WD10SDRW-34A0XS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #51,443 - 10/19/21 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 970 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | WDC WD10SDRW-34A0XS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #51,435 - 10/19/21 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,507 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | WDC WD50NDZW-11A8JS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #51,422 - 10/19/21 12:58 am | |
|---|---|
| Score: | 6,757 |
| User: | jp |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 Portable SSD 500GB, Pi 4 4GB |
| Test #51,415 - 10/18/21 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Goldenfir 128 Gb on Pi 4 using Jms578 |