To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #50,992 - 10/5/21 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 7,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung SSD T5 500Gb |
| Test #50,967 - 10/4/21 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | goldenfir ssd 1t on pi 4 generic enclouser from aliexpress |
| Test #50,963 - 10/4/21 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Store n Go |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Verbatim STORENGO |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,962 - 10/4/21 10:41 am | |
|---|---|
| Score: | 9,550 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #50,961 - 10/4/21 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SP UFD3.0Silicon-Power32G |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,943 - 10/3/21 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,768 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W512G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | sandisk 500gb ssd |
| Test #50,930 - 10/3/21 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 4,186 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,914 - 10/3/21 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 814 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Genesys USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Genesys SDMSUSB3Reader |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,902 - 10/2/21 10:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 64GB Ultra Fit USB 3.1 Low-Profile SDCZ430-064G-G46 |
| Test #50,900 - 10/2/21 9:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | KingSpec Z3-120 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #50,877 - 10/1/21 5:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,409 |
| User: | MakerOfLelz |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #50,839 - 9/30/21 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,240 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | WDC WD40NMZW-34GX6S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Raspberry 4 + WD Elements USB 3.0 |
| Test #50,838 - 9/30/21 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,836 - 9/30/21 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,829 - 9/30/21 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 9,589 |
| User: | woodland |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PortableSSDT5 |
| Test #50,826 - 9/30/21 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 7,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Asenno 1TB SSD on Pi4 using Transcend USB3.1 gen1 to SATA3 Adapter |
| Test #50,811 - 9/29/21 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,822 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB |
| Test #50,796 - 9/29/21 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Flair USB 3.0 |
| Test #50,792 - 9/29/21 4:15 am | |
|---|---|
| Score: | 484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Flair USB 3.0 |
| Test #50,764 - 9/28/21 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 587 |
| User: | kiwimonk |
| Brand: | SanDisk Cruzer Blade |
| Board: | Raspberry Pi 2 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk CruzerBlade |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 32Gb USB on Pi2 |