To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #50,764 - 9/28/21 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 587 |
| User: | kiwimonk |
| Brand: | SanDisk Cruzer Blade |
| Board: | Raspberry Pi 2 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk CruzerBlade |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 32Gb USB on Pi2 |
| Test #50,746 - 9/28/21 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,725 - 9/28/21 1:03 am | |
|---|---|
| Score: | 7,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W1T00 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #50,700 - 9/27/21 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend ESD200 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Transcend TS240GESD220C |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | l |
| Test #50,695 - 9/27/21 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,847 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,687 - 9/27/21 2:36 am | |
|---|---|
| Score: | 415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | scandisk fir |
| Test #50,684 - 9/26/21 9:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager 3.0 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Corsair CorsairVoyager3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,675 - 9/26/21 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #50,649 - 9/25/21 8:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,152 |
| User: | rayray |
| Brand: | Lexar Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Lexar uSDUHS2RDR |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar 128G micro SD X100 |
| Test #50,643 - 9/25/21 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 128G USB |
| Test #50,619 - 9/24/21 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,745 |
| User: | rmiddle |
| Brand: | Seagate Expansion Desktop HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate (STEB8000100) Expansion Desktop 8TB External Hard Drive |
| Test #50,604 - 9/24/21 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 8,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #50,595 - 9/23/21 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,447 |
| User: | Rayray |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | FNK Generic-SD/MMC |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Extreme 64G |
| Test #50,553 - 9/22/21 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 641 |
| User: | JT |
| Brand: | SanDisk Cruzer Force |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk CruzerForce |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SandDisk Cruzer Force 32GB |
| Test #50,541 - 9/22/21 1:50 am | |
|---|---|
| Score: | 57,796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | EliteBook 735 G5 (3UN62EA#ABD) |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,538 - 9/21/21 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,151 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | AData USB 3.0 256GB SSD on Pi 4 |
| Test #50,525 - 9/21/21 8:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | WD 240GB SSD using SATA to USB |
| Test #50,515 - 9/20/21 8:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 702 |
| User: | EB |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | NXT USB |
| Test #50,511 - 9/20/21 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,258 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate SSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | lacie SSD pi 4 |
| Test #50,506 - 9/20/21 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 2,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate external HDD |