To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #50,482 - 9/19/21 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 3,198 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit Plus 128GB USB on Pi4 |
| Test #50,444 - 9/18/21 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 3,446 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #50,406 - 9/17/21 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 8,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vx500 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Verbatim Vx500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Verbatim VX500 |
| Test #50,392 - 9/16/21 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,001 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Generic 240GB SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB |
| Test #50,391 - 9/16/21 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,725 |
| User: | DragonEmperorLS |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Ultra Flair 32GB USB stick |
| Test #50,387 - 9/16/21 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 890 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,380 - 9/16/21 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,201 |
| User: | fixl |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk32GB |
| Test #50,369 - 9/16/21 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 6,930 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SC680 |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | AData SC680 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | sc680 |
| Test #50,366 - 9/16/21 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 3,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | s64g |
| Test #50,351 - 9/15/21 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 530 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,338 - 9/15/21 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 7,273 |
| User: | fixl |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | T7 |
| Test #50,317 - 9/14/21 4:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,140 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Ed_RPI_Ubuntu |
| Test #50,315 - 9/14/21 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,926 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket Nano |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 Rev 1.0 |
| Device: | Sabrent Rocketnano |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #50,308 - 9/14/21 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Crucial BX500 on Pi 4 using SATA to USB adapter |
| Test #50,300 - 9/14/21 7:08 am | |
|---|---|
| Score: | 6,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland portable SSD 240GB on RPi4 8GB |
| Test #50,289 - 9/14/21 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 2,363 |
| User: | capdan |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Lexar NS 100 SSD on Pi 4B using Sabrent SATA HDD enclosure to USB adapter |
| Test #50,280 - 9/14/21 12:50 am | |
|---|---|
| Score: | 7,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Three Colour Dogfish 128GB Sata M2 SSD on Pi 4 using Argon One M2 case |
| Test #50,279 - 9/13/21 11:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston DataTraveler 100 G3 64GB |
| Test #50,274 - 9/13/21 10:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 723 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB 3.1 RE |
| Test #50,273 - 9/13/21 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB 3.1 |