To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #50,273 - 9/13/21 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB 3.1 |
| Test #50,270 - 9/13/21 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,392 |
| User: | ferow2k |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,268 - 9/13/21 7:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 628 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kington Data Traveler G3 32GB usb 3.0port |
| Test #50,263 - 9/13/21 6:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,261 - 9/13/21 4:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #50,246 - 9/13/21 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 5,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #50,230 - 9/12/21 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit 16GB USB3.1 Stick |
| Test #50,215 - 9/11/21 11:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,213 - 9/11/21 9:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,525 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung 980 Pro 2TB on Pi 4 |
| Test #50,201 - 9/11/21 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #50,180 - 9/11/21 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 5,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso Portable SSD 120GB on Pi 4 with USB Attached SCSI (UAS) mode disabled |
| Test #50,161 - 9/10/21 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 952 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 SanDiask USB 32GB |
| Test #50,141 - 9/10/21 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 8,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #50,090 - 9/9/21 8:56 am | |
|---|---|
| Score: | 5,526 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso SSD 256GB on Pi 4 |
| Test #50,078 - 9/9/21 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 61,566 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | TRX40D8-2N2T |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | NVMe |
| Test #50,065 - 9/8/21 8:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,446 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Pioneer APS-XS03 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Pioneer APS-XS03-240 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pioneer ext ssd on raspberry pi 4 |
| Test #50,063 - 9/8/21 7:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk usb stick |
| Test #50,061 - 9/8/21 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,222 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate BUPBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | RPI4-8G, SEAGATE 4TB-USB3(root/boot/home), Intel D3-S4610 SSDSC2KG480G8(swap/ramdrive) |
| Test #50,060 - 9/8/21 3:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,851 |
| User: | dagguh |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 Portable SSD on Pi 4 using USB-A to USB-C cable |
| Test #50,040 - 9/8/21 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 2,065 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion Desktop HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | HDD (Portable) |