To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #49,656 - 8/29/21 6:44 am | |
|---|---|
| Score: | 7,603 |
| User: | Tom |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 |
| Test #49,643 - 8/29/21 1:36 am | |
|---|---|
| Score: | 4,447 |
| User: | mm77 |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate USB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pi4 Samsung CM871 |
| Test #49,638 - 8/28/21 9:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,472 |
| User: | subnet |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Portable SSD External Hard Drive |
| Test #49,630 - 8/28/21 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Integral V 240 SSD |
| Test #49,617 - 8/28/21 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 7,378 |
| User: | S.D.Gotrek |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ADATA SD600Q External SSD on Pi 4 |
| Test #49,610 - 8/28/21 6:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | GF |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung 64GB FIT Plus on Pi 3B+ |
| Test #49,583 - 8/27/21 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Pioneer APS-XS03 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Pioneer APS-XS03-240 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pioneer 240GB SSD (APS-XS03-240) using USB 3.0 port |
| Test #49,562 - 8/27/21 7:15 am | |
|---|---|
| Score: | 7,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pi 4 Netac Z Slim 250 GB |
| Test #49,545 - 8/27/21 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 6,513 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair Voyager GTX 128Gb USB 3.1 flash drive on Pi 4 |
| Test #49,533 - 8/26/21 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,078 |
| User: | gerfrr |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Portable SSD T5 on Pi 4 (gerfrr) |
| Test #49,526 - 8/26/21 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair Flash Voyager GTX 128GB USB 3.1 on Pi 4 |
| Test #49,507 - 8/26/21 1:35 am | |
|---|---|
| Score: | 491 |
| User: | GF |
| Brand: | SanDisk Cruzer Blade |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk CruzerBlade |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Cruzer Blade 16GB USB on Pi 3B+ |
| Test #49,506 - 8/26/21 12:06 am | |
|---|---|
| Score: | 4,371 |
| User: | DGD |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Bar 256 G Pi Os PI 4 4 G CLOCKED TO 2G |
| Test #49,489 - 8/25/21 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,612 |
| User: | cLs |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 - USB 2.0 |
| Test #49,484 - 8/25/21 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | yen1co |
| Brand: | Seagate Expansion Desktop HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate Expansion Desk 4.55 TiB on Pi 4 |
| Test #49,475 - 8/25/21 7:45 am | |
|---|---|
| Score: | 680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra USB 3.0 16GB on Pi 4 |
| Test #49,465 - 8/25/21 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 7,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend ESD200 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Transcend TS120GESD240C |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Transcend model: TS120GESD240C |
| Test #49,455 - 8/24/21 8:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | iodd Encrypted USB 3.0 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Link |
| Device: | iodd ExternalHDD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | kldd |
| Test #49,449 - 8/24/21 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,765 |
| User: | Computerdoc |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | ZBook 17 G3 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar 1066x U3 V30 C10 A2 microSD card on TwisterOS v2.1.2 on HP ZBook 17 G3 Quad Core Xeon 2.9GHz 8 Logical Processors |
| Test #49,437 - 8/24/21 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 5,621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |