To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #49,156 - 8/17/21 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,508 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vx500 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Verbatim Vx500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Vertabim Vx500 120GB |
| Test #49,136 - 8/17/21 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 431 |
| User: | Goos |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kiosk cruzer fit 3b+ |
| Test #49,135 - 8/17/21 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb |
| Test #49,130 - 8/17/21 2:22 am | |
|---|---|
| Score: | 944 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Flash Drive FIT 64GB |
| Test #49,120 - 8/16/21 11:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Store n Go |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Verbatim STORENGO |
| Class: | USB Flash |
| Note: | verbatim store n go on pi4 usb3.0 |
| Test #49,099 - 8/16/21 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 7,957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair GTX 128GB USB 3.0 on RPi4 |
| Test #49,097 - 8/16/21 12:47 am | |
|---|---|
| Score: | 4,955 |
| User: | thr3 |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSK Aluminum M.2 NVMe adapter powered by rpi 4 - 4gb (no external power) |
| Test #49,086 - 8/15/21 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 8,292 |
| User: | DGD |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 pi 4 4g Twister OS |
| Test #49,073 - 8/14/21 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Seagate ExpansionSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Seagate Expansion SSD USB 3.0 1TB on Pi 400 |
| Test #49,058 - 8/14/21 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 780 |
| User: | hcode |
| Brand: | Corsair Voyager GT Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Corsair CorsairVoyagerGT3.0 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ptttt |
| Test #49,057 - 8/14/21 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | TDK TF30 USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | TDK LoRPlatinum3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | TDK64GB |
| Test #49,056 - 8/14/21 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,528 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk USb 3.1 Stick @ RPi 4B 4GB |
| Test #49,052 - 8/14/21 1:53 am | |
|---|---|
| Score: | 7,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung SSD T5 on Pi 4 |
| Test #49,047 - 8/13/21 10:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,078 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 240gB Inland Professional Sata SSD with ikuai HDD Docking Station USB3 |
| Test #49,036 - 8/13/21 6:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | WDC WD10SDRW-34A0XS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Elements WDBUZG0010BBK-EB 1TB USB 3.0 HDD on Pi 400 |
| Test #49,023 - 8/13/21 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 3,609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung 256GB FIT on RaspPi 4 8G (2) |
| Test #49,013 - 8/13/21 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,655 |
| User: | kylyn |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Raspberry Pi 400 |
| Test #48,963 - 8/12/21 1:45 am | |
|---|---|
| Score: | 6,006 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | PRIME H410M-K |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Test #48,950 - 8/11/21 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 6,530 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pi 4 Netac Z slim |
| Test #48,930 - 8/10/21 4:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 925 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | FNK GenericMass-Storage |
| Class: | USB Flash |