To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #6,158 - 1/2/20 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 530 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB |
| Test #6,150 - 1/2/20 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 486 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 2 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SD Card |
| Test #6,129 - 1/2/20 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 5,750 |
| User: | PDu |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 250Gb RPi4 4Gb |
| Test #6,122 - 1/2/20 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 2,553 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #6,111 - 1/1/20 11:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,916 |
| User: | USB adapter |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #6,100 - 1/1/20 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,236 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Trekstor I.GEAR USB SSD Stick |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Trekstor I.GEARUSBSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd |
| Test #6,091 - 1/1/20 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk USB Flash Drive |
| Test #6,088 - 1/1/20 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk USB-Storage 128 GB on Pi 4 |
| Test #6,086 - 1/1/20 9:59 am | |
|---|---|
| Score: | 8,479 |
| User: | epo |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY Elite 480GB on Pi4 |
| Test #6,084 - 1/1/20 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 4,601 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #6,077 - 1/1/20 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 4,560 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #6,064 - 12/31/19 11:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,218 |
| User: | pamron |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 1Tib SSD on Pi 4 Connected to USB 3 Port 1 |
| Test #6,043 - 12/31/19 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,139 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital MyBook Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC MyBook |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD My Book |
| Test #6,023 - 12/31/19 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,237 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk cruzer 32gb |
| Test #6,010 - 12/31/19 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | test2 |
| Test #5,977 - 12/30/19 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | KingDian P10120GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #5,960 - 12/30/19 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #5,946 - 12/30/19 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #5,941 - 12/30/19 4:30 am | |
|---|---|
| Score: | 8,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 500GB with USB3 cable |
| Test #5,935 - 12/30/19 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |