To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #5,913 - 12/29/19 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,064 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | T5 |
| Test #5,910 - 12/29/19 2:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,242 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W512G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #5,897 - 12/29/19 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk USB Mini 32GB using USB 3 port on Pi 4 |
| Test #5,892 - 12/29/19 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 3,818 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme Pro SSD stick on RPI 4 4GB |
| Test #5,870 - 12/29/19 4:34 am | |
|---|---|
| Score: | 3,555 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | w |
| Test #5,827 - 12/28/19 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 6,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #5,814 - 12/28/19 4:46 am | |
|---|---|
| Score: | 3,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #5,806 - 12/27/19 10:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,760 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W256G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #5,805 - 12/27/19 10:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,201 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Type-C |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk UltraTC |
| Class: | USB Flash |
| Test #5,796 - 12/27/19 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultrafit 128 GB USB 3.0 on Pi4B |
| Test #5,795 - 12/27/19 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk 128GB |
| Test #5,782 - 12/27/19 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,910 |
| User: | Ardalin |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 128GB - RPI OC to 1800Mhz |
| Test #5,762 - 12/27/19 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb stick on pi3 |
| Test #5,760 - 12/27/19 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 8,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | KingSpec Z3-128 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingston 128Gb |
| Test #5,759 - 12/27/19 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | SanDisk |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk model: Ultra Fit size: 57.84 GiB |
| Test #5,739 - 12/27/19 1:52 am | |
|---|---|
| Score: | 762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb stick pi 3+ |
| Test #5,702 - 12/26/19 5:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | FLASH-USB Sandisk |
| Test #5,697 - 12/26/19 2:40 am | |
|---|---|
| Score: | 3,514 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport25F3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD USB Type C on Pi 4 with Ubuntu Server 19.10 |
| Test #5,693 - 12/25/19 6:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 240 ssd |
| Test #5,689 - 12/25/19 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,229 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |