To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,096 - 10/18/19 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 4,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd |
| Test #3,071 - 10/17/19 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Model FlashDriveFITProductUSBFlash |
| Test #3,060 - 10/17/19 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 363 |
| User: | mac |
| Brand: | AData UV150 |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | AData USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #3,041 - 10/16/19 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 542 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | made by SanDisk |
| Test #3,035 - 10/16/19 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 2,114 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Bochs |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Test #3,034 - 10/16/19 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,013 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra USB Flash Drive 64GB |
| Test #3,031 - 10/16/19 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 9,102 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W512G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SandiskSSD |
| Test #3,018 - 10/15/19 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland Pro 240G25 SSD via Eluteng SATA to USB3 adapter |
| Test #3,013 - 10/15/19 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #3,003 - 10/14/19 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 675 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Xiaomi XMUP01QM USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Xiaomi XMUP01QM |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSD |
| Test #2,985 - 10/13/19 9:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,164 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #2,981 - 10/13/19 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,233 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra USB30 |
| Test #2,954 - 10/12/19 5:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital MyBook Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC WD60EDAZ-11BMZB0 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD MyBook 6GB WD60EDAZ inside Fall 2019 |
| Test #2,952 - 10/12/19 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W256G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Portable SSD 250GB |
| Test #2,948 - 10/12/19 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,475 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | microcenter 128 |
| Test #2,925 - 10/11/19 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #2,923 - 10/11/19 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 2,212 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #2,874 - 10/9/19 2:04 am | |
|---|---|
| Score: | 4,001 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Performance 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Corsair Performance3SSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair Performance3 256GB Via Sabrent USB30 |
| Test #2,871 - 10/8/19 11:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | EnterpriseMLCSSDU3 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSD |
| Test #2,867 - 10/8/19 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager 3.0 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Corsair Voyager3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Corsair Voyager Flash Drive |