To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,389 - 10/30/19 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,904 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | NVMESSD |
| Class: | USB Flash |
| Test #3,384 - 10/30/19 11:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,138 |
| User: | WernerS |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Raspi 4 Stick |
| Test #3,345 - 10/28/19 4:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,877 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | QGEEM |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSD ADATA SU800 256GB USB |
| Test #3,321 - 10/28/19 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 9,218 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung Portable SSD T5 |
| Test #3,315 - 10/27/19 11:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,201 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #3,309 - 10/27/19 4:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,079 |
| User: | FT |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | RockPro64 |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SBX 128GB on RockPro64 |
| Test #3,281 - 10/27/19 1:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | dgd |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Fit |
| Test #3,275 - 10/26/19 8:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD mSATA 500GB Dogfish |
| Test #3,265 - 10/26/19 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 5,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #3,250 - 10/25/19 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | A Raspberry Pi4 w Portable SSD T5 250GB |
| Test #3,236 - 10/25/19 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 8,135 |
| User: | sdcardjens |
| Brand: | Delock USB to M.2 NVMe Enclosure (42614) |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | DeLock 42614 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd |
| Test #3,221 - 10/24/19 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,303 |
| User: | hubstaa |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB |
| Test #3,206 - 10/24/19 12:14 am | |
|---|---|
| Score: | 6,409 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #3,192 - 10/23/19 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb |
| Test #3,184 - 10/23/19 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 8,454 |
| User: | Seanu |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | NVMESSD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | NVME Samsung |
| Test #3,167 - 10/22/19 3:42 am | |
|---|---|
| Score: | 8,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T3 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD |
| Test #3,160 - 10/21/19 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,759 |
| User: | russ |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | ASM3120GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSD |
| Test #3,135 - 10/20/19 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 451 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SAmsung USB Key |
| Test #3,109 - 10/19/19 4:06 am | |
|---|---|
| Score: | 5,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | WD Blue SSD |
| Test #3,108 - 10/19/19 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 7,548 |
| User: | Dwamir |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | KOOTION Extreme Portable SSD 120GB USB30 |