To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #96,837 - 10/26/24 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #96,829 - 10/26/24 2:13 am | |
|---|---|
| Score: | 813 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #96,826 - 10/26/24 1:32 am | |
|---|---|
| Score: | 3,110 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #96,823 - 10/26/24 1:09 am | |
|---|---|
| Score: | 3,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #96,821 - 10/26/24 1:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,246 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #96,818 - 10/26/24 12:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Test #96,780 - 10/25/24 4:42 am | |
|---|---|
| Score: | 8,100 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend ESD300 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Transcend TS256GESD310C |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | test |
| Test #96,760 - 10/24/24 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,025 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston USB 128GB Pi5 |
| Test #96,741 - 10/24/24 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 28,740 |
| User: | hj |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | CUSU CV3500M NVME PCIe Gen 3x4 1TB disk on Orange Pi 5 test 2 |
| Test #96,740 - 10/24/24 11:48 am | |
|---|---|
| Score: | 32,060 |
| User: | hj |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | CUSU CV3500M NVME PCIe Gen 3x4 1TB disk on Orange Pi 5 |
| Test #96,733 - 10/24/24 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 868 |
| User: | Dion |
| Brand: | SanDisk Cruzer Glide 3.0 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk CruzerGlide3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra 32Gb Pi4 4Gb |
| Test #96,722 - 10/24/24 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 14,398 |
| User: | andy-45 |
| Brand: | Trekstor I.GEAR USB SSD Stick |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Trekstor I.GEARUSBSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Trekstor i.GEAR m2 SATA SSD ASM1153E on Pi5 USB3 |
| Test #96,703 - 10/23/24 9:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData UV150 |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | AData USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ADATA UV128/16GB USB Flash Drive |
| Test #96,672 - 10/23/24 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,894 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston XS1000 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Kingston XS1000 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #96,657 - 10/23/24 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSSTC CL6-3D2048 |
| Test #96,645 - 10/22/24 11:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,048 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #96,644 - 10/22/24 11:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,656 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #96,639 - 10/22/24 8:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,983 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #96,627 - 10/22/24 11:31 am | |
|---|---|
| Score: | 872 |
| User: | Pawelo |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | NanoPC-T6 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SD SanDisk Extreme 64GB on NanoPC T6 via generic USB dongle |
| Test #96,515 - 10/20/24 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 582 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP Generic Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | HP USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |