To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #96,479 - 10/19/24 5:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,988 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial X9 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Crucial CT1000X9SSD9 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | crucial x9 |
| Test #96,476 - 10/19/24 2:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,526 |
| User: | pdieguez |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC MyPassport0820 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Old WD My Passport 1Tb USB External HDD running on Orange Pi 5 board |
| Test #96,461 - 10/19/24 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 7,144 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #96,458 - 10/19/24 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 56,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #96,453 - 10/19/24 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 10,218 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston XS1000 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Kingston XS1000 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #96,399 - 10/18/24 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #96,390 - 10/18/24 5:04 am | |
|---|---|
| Score: | 745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #96,354 - 10/17/24 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 6,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | USB3Q |
| Test #96,344 - 10/17/24 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 13,958 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SE880 |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | AData ELITESE880 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ADATA SE800 USB3.0 |
| Test #96,320 - 10/16/24 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | dmanfly |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit 128GB |
| Test #96,185 - 10/14/24 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 22,188 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Opi5 |
| Test #96,165 - 10/13/24 8:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,729 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial X8 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Crucial MicronX8SSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | crucial x8 500gb on pi 4b using usb c to a |
| Test #96,164 - 10/13/24 7:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Orico GV100-128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi4 64bit don |
| Test #96,162 - 10/13/24 6:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 21,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Opi5 |
| Test #96,137 - 10/13/24 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport2627 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | pisd |
| Test #96,063 - 10/12/24 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 11,445 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SSK PortableSSD128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #96,051 - 10/12/24 2:38 am | |
|---|---|
| Score: | 10,505 |
| User: | bibinba |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | ROCK Pi 4B |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | CSSD-S6B480CG3VX on rock4b |
| Test #95,939 - 10/10/24 3:29 am | |
|---|---|
| Score: | 626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #95,926 - 10/9/24 7:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Test #95,889 - 10/9/24 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 11,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SSK PortableSSD128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSK |