To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #80,600 - 3/2/24 7:17 am | |
|---|---|
| Score: | 6,260 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso portable SSD on Pi4 |
| Test #80,579 - 3/2/24 5:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,258 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,396 - 3/1/24 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 12,566 |
| User: | Hombre1968 |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston Datatraveller 256Gb on Pi 5 |
| Test #80,390 - 3/1/24 4:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB on pi 5 |
| Test #80,385 - 3/1/24 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 31,251 |
| User: | WolfG |
| Brand: | Intenso Memory Case |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Intenso WD50NPZZ-00A9JT0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | INTENSO 5GB USB 3.0 on pi 5 |
| Test #80,381 - 3/1/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #80,374 - 3/1/24 2:16 am | |
|---|---|
| Score: | 7,109 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #80,362 - 2/29/24 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,357 - 2/29/24 4:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,070 |
| User: | Esteban Jifcote |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 500Gb on PI5 8Mb bookwork |
| Test #80,351 - 2/29/24 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 10,052 |
| User: | Hombre1968 |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston Data Traveller Max 256Gb |
| Test #80,331 - 2/29/24 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit 128GB oin PI 4 |
| Test #80,315 - 2/28/24 7:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,313 - 2/28/24 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SandiskUSB |
| Test #80,310 - 2/28/24 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,100 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 64bit bookworm on 64gb usb stick, Pi 5 8GB |
| Test #80,282 - 2/28/24 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 8,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #80,278 - 2/28/24 3:57 am | |
|---|---|
| Score: | 4,043 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit 128GB |
| Test #80,261 - 2/27/24 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,452 |
| User: | MD |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | rpi 5 8gb samsung bar plus 256 gb usb 3.1 |
| Test #80,259 - 2/27/24 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,103 |
| User: | SSD RPI |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | MySSD |
| Test #80,248 - 2/27/24 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,243 - 2/27/24 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 8,032 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Elecom ESD-EPK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Elecom ESD-EPK |
| Class: | SSD (Portable) |