To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #78,909 - 2/3/24 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi5 t5 |
| Test #78,902 - 2/3/24 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport2627 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Pi4 5TB WD usb 3.0 quirk.driver |
| Test #78,880 - 2/3/24 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 3,670 |
| User: | Jocelyn |
| Brand: | Crucial X8 |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000X8SSD9 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Crucial X6 1TB Portable SSD to USB 3.0 |
| Test #78,857 - 2/3/24 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 9,921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 1 |
| Test #78,846 - 2/2/24 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland SATA 256GB on Pi 5 |
| Test #78,833 - 2/2/24 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,592 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate OneTouch SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate OneTouchSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Generic SSD HDD on Raspberry Pi 4 using USB |
| Test #78,815 - 2/2/24 4:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,448 |
| User: | beo |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Kingston Generic-USB3.0CRW-1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk High Endurance microSDXC 256 GB in KiwiBird USB-C card-reader connected via CSL USB 3.0 Hub to Pi 5 |
| Test #78,805 - 2/2/24 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 7,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend128GB |
| Class: | USB Flash |
| Test #78,760 - 2/1/24 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | WDC WD10SDSW-11AGTS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #78,711 - 1/31/24 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,207 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | x |
| Test #78,706 - 1/31/24 12:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #78,691 - 1/31/24 5:14 am | |
|---|---|
| Score: | 30,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #78,688 - 1/31/24 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 30,024 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | WDC WD40NDZW-11MR8S0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #78,685 - 1/31/24 4:06 am | |
|---|---|
| Score: | 31,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport25E2 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #78,683 - 1/31/24 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 31,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | WDC WD40NMZW-11GX6S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | wd mypassport 4tb |
| Test #78,682 - 1/31/24 3:34 am | |
|---|---|
| Score: | 22,231 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | WDC WD40NDZW-11MR8S1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | wd passport 4tb |
| Test #78,670 - 1/30/24 6:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,021 |
| User: | Srmacmu |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | samsung ssd980 |
| Test #78,658 - 1/30/24 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 13,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #78,652 - 1/30/24 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 6,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Tcell 4k-fire 512GB USB adapter |
| Test #78,645 - 1/30/24 6:31 am | |
|---|---|
| Score: | 446 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Cheapo old 4GB SD card |