To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #79,141 - 2/7/24 5:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | with active cooling |
| Test #79,118 - 2/7/24 11:00 am | |
|---|---|
| Score: | 11,836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #79,098 - 2/7/24 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 5,717 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | AData SD600Q on Pi 4 USB3.0 |
| Test #79,094 - 2/7/24 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 891 |
| User: | mika |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend8GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk |
| Test #79,073 - 2/7/24 3:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | mika |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 128gb |
| Test #79,072 - 2/7/24 2:39 am | |
|---|---|
| Score: | 2,601 |
| User: | mika |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend32GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk 32gb |
| Test #79,071 - 2/7/24 2:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,172 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #79,028 - 2/6/24 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 5,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Flash Fit |
| Test #79,021 - 2/6/24 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,011 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SabDisk Ultra Fit |
| Test #79,012 - 2/5/24 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi5 t5 |
| Test #79,002 - 2/5/24 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 11,618 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Touch Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7Touch |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | usb 3.0 samsung t7 touch 2tb |
| Test #78,975 - 2/5/24 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 679 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk model: Ultra size: 14.32 GiB type: USB |
| Test #78,973 - 2/4/24 11:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,093 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T9 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT9 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #78,959 - 2/4/24 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | WDC WD50NDZW-11BCSS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #78,945 - 2/4/24 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 975 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #78,941 - 2/4/24 10:09 am | |
|---|---|
| Score: | 3,148 |
| User: | paul |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pi4b evo860 |
| Test #78,938 - 2/4/24 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 25,233 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #78,925 - 2/4/24 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 12,963 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Shield Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7Shield |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | mgUSB_SamsungT7Shield4TB |
| Test #78,911 - 2/3/24 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,186 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport25E4 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Samsung Pro Endurance 256GB microSD card in Raspberry Pi 4 |
| Test #78,910 - 2/3/24 4:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi5 t5 second |