To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #133,812 - 5/26/26 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD1 |
| Test #133,808 - 5/26/26 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SAMSUNG microSD |
| Test #133,791 - 5/25/26 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #133,788 - 5/25/26 2:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,526 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #133,767 - 5/24/26 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 970 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Orange Pi Zero 2W |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 2w |
| Test #133,764 - 5/24/26 2:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SSD_ABC |
| Test #133,757 - 5/23/26 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 652 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 1.3 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #133,755 - 5/23/26 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 2,381 |
| User: | Gianniszes |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | amazonbasics pi 5 |
| Test #133,724 - 5/22/26 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | StevenTheAnimal |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | onn 128GB (walmart) microsdxc on pi-zero-2w |
| Test #133,720 - 5/22/26 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Dell Wyse 3040 TC |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Wyse 3040 with Sandisk Ultra 32GB Class10 through M.2-SDIO Adapter |
| Test #133,713 - 5/21/26 9:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,793 |
| User: | gianniszes |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | prod sandisk sd card |
| Test #133,707 - 5/21/26 8:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,370 |
| User: | gianniszes |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi 5 8gb new amazon sd card |
| Test #133,706 - 5/21/26 7:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sd Card |
| Test #133,691 - 5/20/26 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | mano |
| Test #133,682 - 5/19/26 10:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi 5 using SD Card |
| Test #133,678 - 5/19/26 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,010 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #133,677 - 5/19/26 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Prueba 1 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Disco |
| Test #133,643 - 5/17/26 8:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd1 |
| Test #133,638 - 5/17/26 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,144 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | TS128GUSD420T |
| Test #133,629 - 5/17/26 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,521 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microsd |