To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #133,489 - 5/9/26 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 717 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.4 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi3-top |
| Test #133,487 - 5/9/26 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,100 |
| User: | sd1 |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | sd1 |
| Test #133,485 - 5/9/26 12:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,509 |
| User: | sdcard |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD card |
| Test #133,484 - 5/8/26 8:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD on BTT |
| Test #133,476 - 5/8/26 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Raspberry Pi 5 with SATA HAT |
| Test #133,466 - 5/8/26 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ADLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk ADLCD |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #133,464 - 5/7/26 11:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,507 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #133,461 - 5/7/26 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | ssd1 |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ssd1 |
| Test #133,458 - 5/7/26 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,164 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung MicroSD on Pi 4b |
| Test #133,447 - 5/7/26 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 2,197 |
| User: | bebert |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (BD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung BD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi5_SDCard128MB |
| Test #133,445 - 5/7/26 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 4,073 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ssd |
| Test #133,444 - 5/7/26 6:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,215 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (EZSD1) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk EZSD1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | OOOO |
| Test #133,436 - 5/6/26 8:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,606 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 128GB A1 on Raspberry Pi 5 4GB |
| Test #133,420 - 5/6/26 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Just micro sd card |
| Test #133,415 - 5/6/26 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #133,410 - 5/6/26 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 989 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #133,373 - 5/5/26 10:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,526 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #133,363 - 5/5/26 7:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,848 |
| User: | giannis |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk giannis |
| Test #133,361 - 5/5/26 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,523 |
| User: | giannis |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk sd card |
| Test #133,359 - 5/5/26 6:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,445 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston 256 GB microSDXC Canvas Select Plus A1 |