To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #80,250 - 2/27/24 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 4,770 |
| User: | ManniX |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go Plus 256 GB on Pi 5 |
| Test #80,249 - 2/27/24 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus microSD 64 GB on Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Test #80,244 - 2/27/24 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD01T |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,242 - 2/27/24 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 258 |
| User: | BonesJD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Edge 32GB MicroSD HC on Pi 5 |
| Test #80,240 - 2/27/24 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,347 |
| User: | mypi |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | mypi |
| Test #80,238 - 2/27/24 2:25 am | |
|---|---|
| Score: | 4,613 |
| User: | raspberry pi 5 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk extreme 64GB on Pi 5 on sd port |
| Test #80,237 - 2/27/24 2:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,232 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #80,235 - 2/27/24 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,234 - 2/27/24 12:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,900 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SR64G SD on Pi 5 |
| Test #80,229 - 2/26/24 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,612 |
| User: | balankanon |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | smasung 128 gb |
| Test #80,226 - 2/26/24 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Crucial256GBSabrent2.5 |
| Test #80,223 - 2/26/24 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,076 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Test |
| Test #80,219 - 2/26/24 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,785 |
| User: | atishsb |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 |
| Test #80,210 - 2/26/24 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,241 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Matze PI4 |
| Test #80,209 - 2/26/24 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #80,208 - 2/26/24 7:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,031 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Clockworkpi A06 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | [A |
| Test #80,187 - 2/26/24 12:10 am | |
|---|---|
| Score: | 603 |
| User: | asep |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk 8GB on Orange Pi 5 Plus |
| Test #80,184 - 2/25/24 10:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,759 |
| User: | asep |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on OrangePi 5 Plus |
| Test #80,182 - 2/25/24 9:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,133 |
| User: | sd |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #80,177 - 2/25/24 7:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 926 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |