To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #79,827 - 2/18/24 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 202 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #79,822 - 2/18/24 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk on PI 4 using SABRENT USB 3.0 to SATA External Hard Drive EC-DFLT. |
| Test #79,820 - 2/18/24 5:22 am | |
|---|---|
| Score: | 991 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB on OrangePi Zero LTS |
| Test #79,811 - 2/17/24 10:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB on Pi4 |
| Test #79,810 - 2/17/24 10:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Ultimate 128GB microSDXC on stock Pi 5 |
| Test #79,797 - 2/17/24 5:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | stmicroelectronics st |
| Test #79,790 - 2/17/24 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #79,777 - 2/17/24 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 548 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #79,776 - 2/17/24 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,737 |
| User: | zumbi |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | zumbi |
| Test #79,773 - 2/17/24 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sudo gdisk /dev/nvme0n1 |
| Test #79,769 - 2/17/24 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | good |
| Test #79,768 - 2/17/24 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 909 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk 16gb microsd in PizeroW 1.1 |
| Test #79,765 - 2/17/24 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi2B headless |
| Test #79,763 - 2/17/24 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 16gb on pi5 |
| Test #79,762 - 2/17/24 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar 5&DRP |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Lex MicroSD on Pi 5 |
| Test #79,759 - 2/17/24 5:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #79,754 - 2/17/24 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisc-SD64GB-Extrem |
| Test #79,749 - 2/17/24 3:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,368 |
| User: | Sebastian |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro SD on Pi 5 |
| Test #79,745 - 2/16/24 10:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,035 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #79,744 - 2/16/24 10:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |