To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #79,578 - 2/14/24 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | g0t4 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | unsure which I ran on |
| Test #79,577 - 2/14/24 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,403 |
| User: | g0t4 |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | unsure which I ran on |
| Test #79,575 - 2/14/24 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,103 |
| User: | g0t4 |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk microSD High Endurance 256GB on Pi 4B Rev 1.4 |
| Test #79,548 - 2/14/24 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD card |
| Test #79,499 - 2/14/24 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,141 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 5 |
| Test #79,498 - 2/14/24 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,894 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 5 Mysql |
| Test #79,497 - 2/14/24 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,174 |
| User: | sfy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Ultra HCI 32 GB |
| Test #79,494 - 2/14/24 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,652 |
| User: | sfy |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Transcend Premium HCI A1 32 GB |
| Test #79,488 - 2/14/24 5:04 am | |
|---|---|
| Score: | 875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #79,487 - 2/14/24 5:04 am | |
|---|---|
| Score: | 972 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #79,486 - 2/14/24 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,385 |
| User: | sfy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra XCI A1 200 GB |
| Test #79,483 - 2/14/24 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | sfy |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select XCI A2 512 GB |
| Test #79,482 - 2/14/24 4:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,419 |
| User: | sfy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk ExtremeXC 1 A264 GB on Pi 4 |
| Test #79,480 - 2/14/24 3:34 am | |
|---|---|
| Score: | 738 |
| User: | gerotmf |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB SD on OrangePi Zero 3 |
| Test #79,479 - 2/14/24 1:54 am | |
|---|---|
| Score: | 3,853 |
| User: | gerotmf |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go! Plus 64GB SD card on Pi 5 |
| Test #79,474 - 2/13/24 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,070 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD 32 GB |
| Test #79,465 - 2/13/24 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SE064) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SE064 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #79,457 - 2/13/24 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,648 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #79,452 - 2/13/24 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #79,443 - 2/13/24 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,619 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SE064) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SE064 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |