To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #73,183 - 9/19/23 9:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (MS) |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Netac MS |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | V-Gen |
| Test #73,172 - 9/19/23 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,009 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme |
| Test #73,169 - 9/19/23 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #73,159 - 9/18/23 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #73,126 - 9/17/23 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,255 |
| User: | wodkab |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung PRO Plus (2023) in SD card slot |
| Test #73,111 - 9/16/23 9:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #73,085 - 9/16/23 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #73,082 - 9/15/23 9:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,131 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk MicroSD |
| Test #73,076 - 9/15/23 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,143 |
| User: | exit |
| Brand: | Micro Center SD OEM (CBADS) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter CBADS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #73,072 - 9/15/23 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C4 |
| Test #73,071 - 9/15/23 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,129 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #73,046 - 9/14/23 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #73,038 - 9/13/23 10:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,145 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #73,027 - 9/13/23 4:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,101 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Panasonic Y032V |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #73,025 - 9/13/23 9:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 128gb kingston |
| Test #73,021 - 9/13/23 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,592 |
| User: | Petr |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston 64GB microSDXC Canvas Go Plus 170R A2 U3 V30 |
| Test #73,020 - 9/13/23 5:59 am | |
|---|---|
| Score: | 941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | HDD A |
| Test #72,986 - 9/12/23 1:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SDCard |
| Test #72,978 - 9/11/23 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | ASUS Tinker Board 2-2S |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd samsung |
| Test #72,971 - 9/11/23 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |