To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #71,962 - 8/2/23 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 514 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card Test |
| Test #71,951 - 8/1/23 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSDXC 64GB on Pi 4 |
| Test #71,941 - 7/31/23 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Orange PI 3 Server on SD Card |
| Test #71,933 - 7/31/23 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,175 |
| User: | NOOB OS 32Gb |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Rasberry Pi 4 official SD card |
| Test #71,931 - 7/30/23 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,070 |
| User: | tes speedcard |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Amlogic S905X |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | tes speed card |
| Test #71,930 - 7/30/23 7:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 840 |
| User: | crxnit |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Rasp Zero W Sandisk Sdcard (grey_ |
| Test #71,928 - 7/30/23 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 837 |
| User: | crxnit |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Rasp Zero W SanDisk SD Card Ubu 22.04 new install |
| Test #71,927 - 7/30/23 5:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Class: A2 class 10 V30 U3 |
| Test #71,926 - 7/30/23 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 726 |
| User: | crxnit |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Rasp Pi zero W Microcetner Fast SDCardUbuntu 22.04 new install |
| Test #71,925 - 7/30/23 5:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | penis |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 256 SD card |
| Test #71,918 - 7/30/23 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,161 |
| User: | gibs2b |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | rpi3 SD card |
| Test #71,911 - 7/30/23 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 779 |
| User: | crxnit |
| Brand: | Netac SD (SMTC) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Netac SMTC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi Zero W Microcenter SD Card - Running ubuntu 22.04 fresh install with update and upgrade |
| Test #71,909 - 7/30/23 9:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,106 |
| User: | crxnit |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi Ubuntu 22.04 base install and apt update/upgrade. PNY 64GB Elite-X SD Card |
| Test #71,907 - 7/30/23 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,974 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FE4S9) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FE4S9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung PRO Plus MicroSDXC 256 GB |
| Test #71,901 - 7/29/23 6:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 654 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #71,899 - 7/29/23 4:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #71,895 - 7/29/23 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk Extreme SD Card |
| Test #71,875 - 7/28/23 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | [A |
| Test #71,858 - 7/28/23 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 523 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | fajnesandisk |
| Test #71,854 - 7/28/23 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,121 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD A1 32GB in Pi4 4G |